Hematyt

Zapraszamy do galerii projektowanej przeze mnie rezydencji. W tym stylu wnętrza lubię najbardziej projektować: eleganckie, nowoczesne, lekkie wizualnie ale kontrastowe i dopracowane w dekoracyjnych detalach. Zależało mi na tym, aby aranżacja podkreślała atuty otwartej przestrzeni i bardzo dużego metrażu parteru.

W części dziennej tego projektu dominują kamienie: granity, kwarcyty i trawertyn, których dopełnieniem są dodatki luster, stalowe listwy czy kryształy w lampach. Wszystko to sprawiło, że wnętrze to jest jasne i pełne światła, ale niepozbawione wyrazistego i zaskakującego charakteru.

Uzupełnieniem tego wnętrza jest ciekawa kompozycja kominka, z podziałami i układem pasów pokrytych trawertynem i stalą. Dodatkiem są również lustra. Z pewnością ta efektowna i wygodna przestrzeń pozwoli cieszyć się prawdziwym seansem filmowym w zaciszu własnego domu.

Otwarta kuchnia z dużą wyspą i dekoracyjnym okapem jest bardzo ważnym punktem w przestrzeni tego nowoczesnego domu. To wymarzona kuchnia dla osób, które lubią gotować i przyrządzać posiłki wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi. Nie można nie dostrzec szklanej jadalni, która jest elegancka i jednocześnie delikatna.

Inwestorowi niezwykle zależało, aby układ wnętrza willi, jej zabudowa meblowa były funkcjonalne i wygodne, a przy tym wpisywały się w elegancki styl i na każdym metrze zachwycały.

Zastosowane we wnętrzu światło ukryte w kryształowych lampach, kolory w połączeniu z wykorzystanymi materiałami – biel, beż, ciemne brązy fornirów, srebrne i szklane detale nadały temu wnętrzu lekki, ponadczasowy jak również elegancki charakter.

Druga część projektu to sypialnia główna. Jest ona kontynuacją części dziennej rezydencji. Zaprojektowałam ją w nieco cieplejszych kolorach, ale z równie dużą dawką luksusu. Fornirowana ściana dodają klasycznej elegancji, ale też przytulności. Padające z różnych źródeł światło tworzy nastrój. Ciemne kolory, kontrasty, efektowne faktury materiałów i kunsztowne detale. Główną jednak role w tym wnętrzu odgrywa duże łóżko z finezyjnie wykonanym ze skóry naturalnej zagłówkiem.

Część dzienna

Sypialnia